Здешевлення кредитів для аграріїв – на Херсонщині стартує державна програма фінансової підтримки

З 18 березня 2019 року на Херсонщині розпочала роботу обласна конкурсна комісія з питань надання державної підтримки, яка спрямовується суб’єктам господарювання агропромислового комплексу за державною програмою «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів».

 

Оголошення про порядок та умови проведення конкурсу оприлюднено у газеті «АгроПартнер» за 18.03.2019 № 10. Крім того, умови проведення конкурсу розміщено на офіційному веб-порталі обласної державної адміністрації у розділі «Новини» - «ОДА інформує» - «Департамент агропромислового розвитку».

 

Зазначена програма реалізується відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 року № 300 (зі змінами).

З повним текстом Порядку можна ознайомитися за перейшовши посиланням http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/300-2015-п.

 

Як зазначалося раніше, сума коштів, що будуть розподілені між аграріями Херсонської області, становить 5,3 млн гривень.

 

Приймати участь у програмі можуть юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичні особи-підприємці за укладеними кредитними договорами.

 

Компенсація надається за нараховані і сплачені у поточному році відсотки за користування кредитами:

у розмірі облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, - позичальникам, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн гривень, та позичальникам, які провадять діяльність з вирощування та розведення тварин (великої рогатої худоби для отримання м’яса і виробництва молока, овець і кіз, кролів, свиней, свійської птиці (крім курей та одержання яєць свійської птиці) та використали кредитні кошти для покриття витрат, пов’язаних із такою діяльністю;

у розмірі 50 відсотків облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, - іншим позичальникам.

 

Компенсації підлягають відсоткові ставки за короткостроковими кредитами (строком до 12 місяців), залученими для покриття виробничих витрат, та середньостроковими кредитами (строком до 36 місяців), залученими для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення.

 

Позичальники для отримання компенсації подають до конкурсної комісії заявку на участь у конкурсі та документи, визначені пунктом 8 Порядку. Форма  заявки затверджена наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01 липня 2015 року № 253 «Про затвердження форм документів та надання інформації щодо здійснення фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів».

 

Відзначимо, що першу чергу на відшкодування формують претенденти, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн гривень. У другу чергу потрапляють сільгоспвиробники, які провадять діяльність з вирощування та розведення тварин (великої рогатої худоби для отримання м’яса і виробництва молока, овець і кіз, кролів, свиней, свійської птиці (крім курей та одержання яєць свійської птиці) та використали кредитні кошти для покриття витрат, пов’язаних із такою діяльністю. 

 

Документи подаються до Департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації за адресою: м. Херсон, просп. Ушакова, 47, каб. 204,                          

тел.: (0552) 42-27-39, 42-27-54.

 

Звертаємо увагу! Приймання заявок на участь у конкурсі та документів, що додаються до них, конкурсна комісія закінчує за сім робочих днів до початку проведення останнього засідання конкурсної комісії. Останнє засідання конкурсної комісії проводиться до 10 грудня поточного року.

Останні новини

Прийнято Закон

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

Leave review
Read More
Про хід весняно-польових робіт на Херсонщині

Про хід весняно-польових робіт на Херсонщині

Leave review
Read More
Водогосподарськими організаціями завершена підготовка водогосподарсько-меліоративного комлексу до роботи у поливному сезоні 2020 року

Водогосподарськими організаціями завершена підготовка водогосподарсько-меліоративного комлексу до роботи у поливному сезоні 2020 року

Leave review
Read More
Про держпідтримку  садівництва, хмелярства та виноградарства

Про держпідтримку садівництва, хмелярства та виноградарства

Leave review
Read More
12 березня 2020 року відбулася нарада з питань  проведення інвентаризації полезахисних лісових смуг

12 березня 2020 року відбулася нарада з питань проведення інвентаризації полезахисних лісових смуг

Leave review
Read More
Інформація про виконання бюджету за 2019 рік

Інформація про виконання бюджету за 2019 рік

Leave review
Read More
Внесено зміни до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів

Внесено зміни до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів

Leave review
Read More