Підсумки форуму «Агропорт Південь Херсон»: корисні семінари, стратегічні питання, вектор розвитку Херсонщини

З 18 по 20 липня на території Міжнародного аеропорту «Херсон» пройшов наймасштабніший агропромисловий захід півдня України – Форум «AGROPORT SOUTH KHERSON 2019». Захід включав агропромислову виставку та  насичену ділову програму – конференції, круглі столи, семінари, тренінги – загалом 15 заходів, що зібрали агровиробників з різних регіонів України.


 ПЕРШИЙ ДЕНЬ ФОРУМУ був насиченим яскравими заходами та дискусіями на актуальні питання.


18 липня голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв провів зустріч з радником з торгово-економічних питань Посольства КНР в Україні. На зустрічі було представлено інвестиційний потенціал області та обговорено ідею зі створення в області Офісу КНР, яка буде підтримана зі сторони обласної влади.


На стратегічній сесії, присвяченій сталому розвитку регіону, було обговорено перспективи розвитку сільських територій, питання інфраструктури та логістики, агроосвіти та державна підтримка агровиробників. В роботі сесії взяли участь в.о. Міністра агрополітики Ольга Трофімцева,  голова ХОДА Юрій Гусєв, гендиректор ТОВ СП «Нібулон» Олексій Вадатурський, міжнародний консультант ФАО Михайло Малков, голова Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна та інші.

Голова ХОДА Юрій Гусєв чітко окреслив вектори розвитку регіону: створення максимально сприятливих та прозорих умов для інвесторів, впровадження зелених технологій та розвиток сільських територій. 


В перший день форуму між Херсонською облдержадміністрацією та громадською спілкою «Бізнес Інкубатор Груп.Україна»  було підписано Меморандум. Згідно з документом, сторони спільно діятимуть з метою активізації розвитку сільських територій Херсонської області, зростання економічного потенціалу, покращення якості життя і соціального захисту людей, які працюють в аграрному секторі, адаптацію дрібних сільгоспвиробників та їх господарств до актуальних ринкових умов, а також задля створення робочих місць


Також під час Агропорту 18 липня в Херсоні було встановлено національний кулінарний рекорд: було виготовлено 103 літра ягідного морсу із 150-ти кг органічних ягід кизилу. Це вже третій «органічний» рекорд, встановлений в Україні. Рекорд був покликаний привернути увагу до напрямку органічного виробництва.


Перспективам української органіки було присвячено роботу окремої панелі. Обговорювались зміни ринку органіки після вступу в дію нового закону «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва обігу та маркування органічної продукції», яким будуть чітко встановлені «правила гри» на органічному ринку. На заході були обговорені питання стандартів органічного виробництва, контролю, сертифікації, боротьби із фальсифікацією та інші. В роботі панелі взяли участь в.о. Міністра агрополітики Ольга Трофімцева, віце-президент ГС  «Органічна Україна» Володимир Білий, координатор програм розвитку ФАО в Україні Михайло Малков, голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.


Багатогранність та інноваційність агросектору Херсонщини було представлено на кількох семінарах, присвячених вівчарству, бджільництву та аквакультурі. Говорили про діджіталізацію агросектору, розвиток перспективних напрямків тваринництва в регіоні, галузеві об’єднання для вирішення проблем, нові напрямки збуту продукції, наукові розробки та інше.


На території аеропорту також було розміщено агропромислову виставку та експозицію, що представляла агротуристичний напрям Херсонщини.


Крім того, свою продукцію представили крафтові виробництва регіону.


18 липня вперше в рамках форуму АГРОПОРТ в.о. Мінстра агрополітики Ольга Трофімцева провела розширену нараду за участі представників департаментів агропромислового розвитку з усієї України. Обговорювались проблеми агросектору в регіонах та реалізацію програм державної підтримки АПК.


Перший день форуму традиційно завершився церемонією нагородження найкращих виробників агропромислового сектору області.

Нагородами AGROPORT EWARDS KHERSON 2019 були відзначені виробники та переробники різноманітних напрямків аграрної продукції. Переможці визначалися в тому числі і за результатами незалежного бізнес аудит спільно із проектом YouControl.


Десятка переможців в регіоні:

1. СВК «Борозенське» (Великоолександрівський район)

2. ПАТ «Херсонська кондитерська фабрика» (м.Херсон)

3. СВК «Агро Лідер» (Білозерський район)

4. Фермерське господарство «Фудзі» (Олешківський район)

5. ПАТ «Каланчацький маслозавод» (Каланчацький район)

6. ТОВ «СП Басматі» (м.Херсон)

7. ПП «Наш продукт» (м.Херсон)

8. ТОВ «Плодовоовочевий комбінат Херсон» (м.Херсон)

9. СТОВ «Таврійська перспектива» (м.Херсон)

10. ПП Агрофірма «Промінь» (Генічеський район)


Також було визначено трійку кращих в сфері агротуризму

1. База відпочинку «Забарино» (Голопристанський район)

Номінація «Народний вибір» (за даними інтернет-голосування в мережі Facebook)

2. База відпочинку «Рибацький хуторок» (м.Нова Каховка)

Номінація «Збереження традицій краю»

3. Садиба зеленого туризму у с.Республіканець (Бериславський район)


ДРУГИЙ ДЕНЬ ФОРУМУ зібрав агровиробників-практиків на низку цікавих заходів.


Конференція «Напрямки адаптації сільського господарства до змін клімату», організована Інститутом зрошуваного землеробства, представила агровиробниками інструменти підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва в складних кліматичних умовах. «Напрями та перспективи розвитку зрошення», «Технології органічного виробництва», «Нішеві культури» - секції в рамках конференції, на яких були озвучено можливі вектори виробництва для малих та середніх агровиробників.


Конференція, присвячена горіхівництву, зібрала багато діючих та майбутніх горіхівників, щоб поговорити про технології виробництва волоського горіху, мигдалю та фундуку. А також надати поради щодо експорту горіхів. В.о. Міністра Ольга Трофімцева та директор Департаменту агропромрозвитку Олександр Паливода відвідали захід та відповіли на питання горіхівників.


Виробництву горіхів було також присвячено семінар «Як інтегруватися у ланцюжки доданої вартості?», організований проектом  International Trade Centre.


Завершився другий день  Study Tour в Інститут зрошуваного землеробства, де учасники відвідали дослідні ділянки з випробуванням сучасних органічних препаратів для догляду, підживлення та захисту рослин.Останні новини

Прийнято Закон

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

Leave review
Read More
Про хід весняно-польових робіт на Херсонщині

Про хід весняно-польових робіт на Херсонщині

Leave review
Read More
Водогосподарськими організаціями завершена підготовка водогосподарсько-меліоративного комлексу до роботи у поливному сезоні 2020 року

Водогосподарськими організаціями завершена підготовка водогосподарсько-меліоративного комлексу до роботи у поливному сезоні 2020 року

Leave review
Read More
Про держпідтримку  садівництва, хмелярства та виноградарства

Про держпідтримку садівництва, хмелярства та виноградарства

Leave review
Read More
12 березня 2020 року відбулася нарада з питань  проведення інвентаризації полезахисних лісових смуг

12 березня 2020 року відбулася нарада з питань проведення інвентаризації полезахисних лісових смуг

Leave review
Read More
Інформація про виконання бюджету за 2019 рік

Інформація про виконання бюджету за 2019 рік

Leave review
Read More
Внесено зміни до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів

Внесено зміни до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів

Leave review
Read More