Інформація про виконання бюджету за 2019 рік

Відповідно до статті 28 «Доступність інформації про бюджет» Бюджетного кодексу України Департамент розвитку сільського господарства та зрошення  Херсонської обласної державної адміністрації 10 березня поточного року публічно представив інформацію про виконання бюджету за 2019 рік.
Упродовж 2019 року з державного бюджету на підтримку аграрного сектору економіки Херсонської області залучено 145,6 млн грн фінансової підтримки.

За програмою «Державна підтримка тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)» в область з державного бюджету залучено 40,7 млн грн.
Зокрема, фінансову підтримку отримали 12080 фізичних осіб за утримання 26156 голів молодняка великої рогатої худоби у сумі 28,4 млн грн,   5 суб’єктів господарювання у галузі тваринництва за закуплені ними 8192 доз племінного матеріалу в сумі 560,5 тис. грн та 12 суб’єктів господарювання за утримання корів у сумі 9,4 млн грн, надано часткову компенсацію вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів, на суму 2,3 млн грн.

За програмою «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» використано 25,1 млн грн на відшкодування відсоткової ставки комерційних банків 70 позичальникам за   120 кредитними угодами.
Масштаб реалізації державної підтримки по цьому напрямку збільшився майже у 4,5 рази порівняно з попереднім роком (2018 рік – 5,762 млн гривень).

За програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» освоєно  9,8 млн грн бюджетних коштів для компенсації 5 суб’єктам господарювання витрат за придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур та винограду.

За програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва 299 господарств Херсонщини за придбані 536 одиниць сільгосптехніки та обладнання отримали 39,6 млн грн. 

За програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств»  фермерські господарства отримали 16,7 млн грн.
За напрямом часткової компенсації вартості насіння с/г рослин вітчизняної селекції  -  3 млн грн. 
За напрямом часткової компенсації вартості придбаної вітчизняної сільгосптехніки (15%) – 9,8 млн грн.
За напрямом часткової компенсації відсотків за залученими кредитами – 1 млн грн.
Крім того, 90 фермерських господарств (з них 13 – новостворені) отримали бюджетну субсидію на одиницю оброблюваних угідь на загальну суму 2,9 млн грн.

35 фермерських господарств отримали поворотну фінансову підтримку за програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» на суму              13,7 млн грн.

В обласному бюджеті на 2019 рік на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток агропромислового комплексу, було передбачено видатки у сумі   9,7 млн грн, фактично профінансовано 9,7 млн грн.

Зокрема, фінансування здійснювалося за наступними програмами:

1. Регіональна програма індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення  «Власний дім» на 2012- 2020 роки (КПКВК 2418831, КПКВК 2418841).

Програма спрямована на підвищення рівня якості життя, соціально- побутового облаштування мешканців області, підвищення рівня самозайнятості сільського населення.
Реалізацію програми  здійснює спеціалізована кредитно-фінансова господарська організація Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.
За рахунок коштів обласного бюджету, головним розпорядником яких є Департамент, на реалізацію заходів Програми передбачено і використано кошти в обсязі 9,5 млн грн, що дозволило 74 сім’ям збудувати, придбати, реконструювати та газифікувати житло, 42 сім’ям отримати кредит на розвиток власного сільського подвір’я та придбати 29 голів великої рогатої худоби і             28 одиниць сільгосптехніки.             

2. Програма розвитку інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва Херсонської області на 2019-2021 роки (КПКВК 2417693).

    З метою сприяння виходу місцевих товаровиробників на зовнішні ринки, в межах виконання завдань Програми відбулося представлення експозиції аграрного сектору Херсонської області в наступних заходах:
- Міжнародної виставки-ярмарку «Агро-2019» (червень 2019 року, м.Київ);
- Міжнародної агропромислової виставки і Форуму з підтримки фермерства «АГРОПОРТ Південь Херсон» (липень 2019 року, м.Херсон);
- презентація потенційним інвесторам демонстраційних зразків інноваційної агропромислової продукції
На представлення потенціалу агропромислового комплексу області у виставкових заходах з обласного бюджету  передбачено і використано кошти в обсязі 198 тис. грн.Останні новини

Прийнято Закон

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

Leave review
Read More
Про хід весняно-польових робіт на Херсонщині

Про хід весняно-польових робіт на Херсонщині

Leave review
Read More
Водогосподарськими організаціями завершена підготовка водогосподарсько-меліоративного комлексу до роботи у поливному сезоні 2020 року

Водогосподарськими організаціями завершена підготовка водогосподарсько-меліоративного комлексу до роботи у поливному сезоні 2020 року

Leave review
Read More
Про держпідтримку  садівництва, хмелярства та виноградарства

Про держпідтримку садівництва, хмелярства та виноградарства

Leave review
Read More
12 березня 2020 року відбулася нарада з питань  проведення інвентаризації полезахисних лісових смуг

12 березня 2020 року відбулася нарада з питань проведення інвентаризації полезахисних лісових смуг

Leave review
Read More
Інформація про виконання бюджету за 2019 рік

Інформація про виконання бюджету за 2019 рік

Leave review
Read More
Внесено зміни до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів

Внесено зміни до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів

Leave review
Read More