Як жителям Херсонщини отримати дотацію за молодняк ВРХ (до 2500 грн) - покрокова інструкція

У поточному році діє програма Уряду за якою фізичні особи – власники худоби отримують по 2500 грн. державної дотації за кожну народжену та вирощену у власному домогосподарстві голову ВРХ, до досягнення нею 13 місячного віку.


Інформація для фізичних осіб

 

Крок 1. Ідентифікувати теля шляхом біркування та реєстрації.

 

Спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби надається тільки на ідентифіковане поголів’я, яке зареєстроване у Єдиному державному реєстрі тварин з визначенням походження тварини, про що свідчить наявність у власника тварини друкованого паспорту ВРХ.

 

Паспорт ВРХ готує та реєструє худобу у ЄДРТ Херсонська філія ДП «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин», керівник Назаренко Валентина Дмитрівна. Тел. (0552) 49-01-07.

 

Крок 2. Підготувати мінімальну кількість документів:


•        копії паспортів ВРХ (видається ветеринаром за місцем проживання), а якщо 10 і більше голів молодняка – виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

•        копія паспорта громадянина – власника тварини;

•        копія довідки  або договору про відкриття рахунка в банку ( рахунок можна відкрити безкоштовно у будь-якому банку України)

•        копія ідентифікаційного коду фізичної особи – власника тварини.

 

Крок 3. Подати до сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади за місцезнаходження господарства відповідні документи.

 

Документи приймаються протягом року в порядку черговості -  до 1 травня, до 1 вересня та до 1 грудня.


Крок 4. Отримати бюджетні кошти на поточний рахунок відкритий у банку.


Читайте також: Дотацію на вирощування молодняку отримають 4,5 тисячі жителів Херсонщини

 

Як обраховується сума дотації

 

Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання  наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка розмірі:

- за період утримання молодняка віком 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову;

- за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців – 700 гривень за голову;

- за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців – 1 500 гривень за голову.

 

Інформація для представників органів місцевого самоврядування

 

Журнал обліку. Журналі обліку фізичних осіб – власників тварин заповнюється уповноваженою особою органів місцевого самоврядування у хронологічному порядку, протягом всього року за потребою. Документи та відомість зберігаються за місцем подачі протягом 3 років, відповідно до законодавства.

 

Оформлення відомості. Відомості фізичних осіб, які мають право на отримання дотації формуються станом на 01 вересня та 01 грудня поточного року та подаються до 05 числа відповідного місяця до Департаменту АПР в електронному вигляді (з всіма реквізитами документу), а після повідомлення про прийняття відомості – у паперовому вигляді поштою.

 

У разі відсутності фізичних осіб, які подали документи на отримання дотації за вирощування молодняка ВРХ станом на 01 вересня та 01 грудня поточного року «нульова» відомість оформлюється належним чином та подається до Департаменту у встановленні строки обов’язково, задля уникнення непорозумінь у подальшій роботі.

 

Форми документів можна завантажити на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

 

За роз'ясненнями та додатковою інформацією звертайтесь у Відділ економічного аналізу, прогнозування та виробництва продукції тваринництва Департаменту АПР ХОДА: 

(0552) 42 27 67