Вівці з Херсонщини отримали відзнаки на міжнародній агровиставці

На Міжнародній агропромисловій виставці АГРО-2019, що проходила 4-7 червня у Києві, підприємствами Херсонщини було представлено досягнення у галузі вівчарства.

Зокрема підприємствами ДП ДГ «Асканійське» та ДП ДГ Інститут тваринництва степових райнів «Асканія Нова» представили баранів- плідників та вівцематок селекції науковців Херсонщини.

За рішенням експертної комісії баран-плідник відомої породи асканійська тонкорунна (ДП ДГ «Асканійське»)

та вівцематка й баранчик породи асканійська каракульська (ДП ДГ Інститут тваринництва степових районів «Асканія Нова»)

отримали дипломи чемпіонів та віце-чемпіонів – за високі продуктивні якості.


Крім того, нагороди отримали працівники «Асканійського» зоотехнік-селекціонер Алла Носкова та головний зоотехнік Олександр Дубинський: за високий професіоналізм та особистий внесок у розвиток вівчарства.

Читайте також: На Херсонщині пройшла Всеукраїнська семінар-нарада з вівчарства


Довідка

ДП ДГ «Асканійське» - провідне підприємство Херсонщини, яке тривалий час очолювала Герой України Віра Опанасівна Найдьонова. Підприємство, крім іншого, є племінним заводом з розведення овець породи асканійська тонкорунна таврійського типу. У 2018 році середній настриг вовни з 1 вівці на підприємстві склав 7,6 кг – це абсолютний рекорд по Україні.

ДП ДГ Інститут тваринництва степових райнів «Асканія Нова» має давню історію, пов’язану із іменем відомого радянського академіка М.Іванова, за пропозицією якого в 1925 в Асканії-Новій була організована зоотехнічна дослідницька і племінна станція. Цей інститут – єдина в Україні наукова установа, що займається генетикою вівчарства. На рахунку інституту  десятки популярних порід та технологій, а також обладнання для галузі вівчарства та козівництва.

Обидва підприємства є повністю державними та підпорядковані Національній академії аграрних наук України.