В ХОДА пройшла нарада по проблемним державним підприємствам

7 листопада відбулась нарада стосовно ситуації на двох державних підприємствах Херсонської області: ДП Шовкорадгосп “Шотівський” та ДП “Виробничий південний біотехнологічний центр”.  Засідання пройшло під головуванням першого заступника голови ХОДА Дмитра Бутрія за участі директора Департаменту агропромислового розвитку Олександра Паливоди, керівників даних підприємств, правоохоронних органів.


На вищезазначених підприємствах, зафіксовані порушення, які стали предметом обговорення на нараді.


Так, ДП «Виробничий південний біотехнологічний центр»на даний момент не проводить господарську діяльність, не отримує прибутки та не веде фінансову звітність. Більше 10 років не призначається керівник підприємства, стосовно чого обласна державна адміністрація неодноразово зверталась до Мінагрополітики. За результатами останнього аудиту на підприємстві виявлено невідповідність діяльності ДП вимогам законодавства та внутрішнім регламентам. Зокрема, на підприємстві втрачено документи з фінансово-господарської діяльності, виявлені порушення у процедурі інвентарцізації та при укладанні договорів оренди майна державного підприємства.  Крім того, на ДП «Виробничий південний біотехнологічний центр» наявна заборгованість по заробітній платі, заборгованості по сплаті податків до Пенсійного фонду, сплаті єдиного внеску а також по сплаті земельного податку.


На ДП Шовкорадгосп “Шотівський” має місце спір щодо використання земельних ділянок ДП та заяви з боку керівника про крадіжку врожаю.


За результатами наради було ініційоване здійснення перевірки підприємств правоохоронними органами з метою виявлення суми збитків завданих державі, а також направлено інформацію по даним підприємствам до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з пропозиціями щодо врегулювання конфліктів та усунення порушень.