Прості правила, що рятують бджіл: МінАПК запустило просвітницький ролік

У період цвітіння, коли пасічники збирають мед, а аграрії обробляють культури, виникають непорозуміння між бджолярами та агровиробниками.

 Щоб уникнути цих ситуацій, потрібно дотримуватись простих правил – радить Міністерство аграрної політики та продовольства. З метою роз'яснення правил Міністерством було створено просвітницький відеоролік. 


Правила для аграріїв


  1. Не пізніше, ніж за 3 доби, до початку обробки полів повідомити органи місцевого самоврядування: районні чи селищні ради та особисто через ЗМІ – повідомте пасічників коли, що і чим будете обробляти поле.
  2. Розмістити оголошення в людних місцях у найближчих населених пунктах, вказавши компанію, культуру, що оброблятиметься, назву препарату, час ізоляції бджіл та контактну особу.
  3. Не допускайте обробки квітучих медоносів та пилконосів під час масового льоту бджіл.
  4. Роботи з пестицидами проводьте в ранні ранкові або вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках.


Правила для бджолярів


  1. Зареєструйте пасіку за місцем проживання, аби агровиробники знали про існування саме вашої пасіки
  2. Ізолюйте бджіл у вуликах або вивезіть пасіку у безпечне місце н атермін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів
  3. Вивезіть пасіку на період до 5 днів не менше ніж на 5 кілометрів від зони обробки полів авіаційним методом. При наземній обробці пестицидами – на відстань від 3 до 5 кілометрів.
  4. Повідомте власника, або користувача земельної ділянки, якщо плануєте перевозити пасіку до медоносних угідь.


Дотримання вищезазначених правил дозволить уникнути непорозумінь та примножити заробітки аграріїв та бджолярів – адже аграрне виробництво та бджільництво залежні одне від одного: бджоли дають не лише мед та пилок, а ще й збільшують врожайність сільгоспкультур на 30-40%. А пасічники мають кращий медозбір, якщо поля захищені від шкідників.