Проблему отруєння бджіл вирішують централізовано і в регіонах

19 квітня, під головуванням в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої відбулася селекторна нарада «Бджільництво: протидія загрозі загибелі бджіл».  Нарада відбулась в  онлайн форматі за участі представників держадміністрацій та відділень Держпродспоживслужби з усіх областей України.


На нараді було озвучено, що в Україні проблема отруєння бджіл під час обробки сільгоспкультур пестицидами залишається одним із головних питань галузі бджільництва. Наразі фахівцями Мінагрополітики вже розроблено ряд регуляторних актів та створено спеціальну Міжвідомчу робочу групу з питань запобігання загибелі бджіл.


В цьому питанні Херсонська область є одним із благополучних регіонів: минулого року  в нашій області зафіксовано лише поодинокі випадки отруєння бджіл. На Херсонщині вирішенням даної проблеми активно зайнялись з 2017 року: за сприянням Департаменту, на Херсонщині організовано та офіційно зареєстровано громадське об’єднання «Херсонська обласна спілка бджолярів», яка зараз активно працює у напрямку захисту законних прав та інтересів пасічників. На сьогодні кількість членів Спілки вже налічує до 150 осіб. 


Крім того, з метою демонстрації медового потенціалу області та сприяння розвитку галузі проводитися робота з  активом Спілки, стосовно створення інтерактивної карти медового потенціалу області.