Потужна конференція з питань зрошення, органічного землеробства та нішевих культур пройде 19 липня

19 липня пройде актуальна, як для південного регіону, так і України в цілому масштабна конференція, присвячена адаптації сільського господарства до змін клімату в розрізі таких стратегічних питань: зрошення, органічного землеробства та вирощування нішевих культур. 


Як налагодити ефективне сільськогосподарське виробництво в умовах постійної зміни клімату – агровиробники знайдуть відповіді на конференції, що пройде 19 липня в рамках міжнародного форуму  «АГРОПОРТ ПІВДЕНЬ ХЕРСОН».


Конференція на тему: «Напрями адаптації сільського господарства до змін клімату» організована Інститутом зрошуваного землеробства НААН (Херсонська область) спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України і Національною академією аграрних наук України, за підтримки Департаменту АПР Херсонської області, ФАО ООН, ТОВ «НВП «5 ЕЛЕМЕНТ» (м. Гола Пристань) та Спілки виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна».

 

Під час проведення конференції передбачена робота трьох секцій, де будуть розглянуті актуальні напрямки розвитку аграрного сектору: зрошення, впровадження органічного землеробства та виробництво нішевих культур.

 

Секція 1: Напрями та перспективи розвитку зрошення.

 • Стратегія відновлення і розвитку зрошення в умовах глобальних кліматичних змін.
 • Напрями удосконалення менеджменту водних ресурсів.
 • Формування цінової політики в системі водогосподарсько-меліоративного комплексу України.

 

Секція 2: Технології органічного землеробства SMART спеціалізація на органічному томаті. Історія сильної зернини помідора.

 • Чи потрібно захищати в органічному виробництві?
 • Як сформувати імунітет посівного матеріалу?
 • Розкриття потенціалу насінини через "грудне" живлення.
 • Система захисту органічного помідора у відкритому та закритому ґрунті
 • Органічна переробка та потенціал ринку для органічних томатів.

Секція 3: Нішеві культури.

 • Приклади успішних нішевих культур.
 • Ефективні розробки агротехнологій нішевих культур від Інституту зрошуваного землеробства НААН.
 • Прогнози та перспективи розвитку напрямів, попиту та збуту нішевих культур.
 • Технології вирощування, досвід та перспективи вирощування шафрану, спаржі, батату, сочевиці, нуту, кунжуту та інших.

Читайте також: Окрема секція форуму «Агропорт Південь Херсон» присвячена технологіям та перспективам вирощування нішевих культур


Робота секцій проходитиме 19 липня з 10.00 до 16.00 у приміщенні міжнародного аеропорту «Херсон» - ІІ поверх.


Продовженням роботи конференції з 17.00 до 20.00 стане поїздка у форматі Study Tour на дослідні поля Інституту зрошуваного землеробства НААН організована за участі провідного виробника нано-добрив ТОВ «НВП «5 ЕЛЕМЕНТ». В рамках заходу учасникам будуть презентовані  селекційні досягнення вітчизняних та зарубіжних вчених, екологобезпечні агротехнології вирощування зернових, технічних та нішевих культур на зрошуваних і неполивних землях з використанням нано-добрив та інноваційних засобів захисту рослин.