Жителі Херсонщини у 2018 році отримали 14,8 млн грн. дотацій на телят

4830 жителів Херсонської області взяли участь в програмі підтримки утримання молодняка ВРХ, запровадженій Урядом України. Так, у 2018 році, фізичні особи-власники ВРХ отримали дотації на 13,5 тисяч голів молодняка на загальну суму 14,8 млн грн.


Велика робота щодо популяризації даної програми була проведена Департаментом агропромислового розвитку разом з представниками органів місцевого самоврядування.


Нагадаємо, що згідно цьогорічних змін, програма передбачає надання дотації фізичним особам, що утримують ідентифікований та зареєстрований молодняк великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб, а також за молодняк, набутий шляхом переміщення від інших власників. Власники молодняку можуть отримати (в залежності від віку молодняка) до 2500 гривень дотації на кожну голову ВРХ до 13 місячного віку.


Для отримання коштів необхідно здійснити ідентифікацію тварин шляхом біркування та реєстрації, зібрати мінімальний пакет документів та подати їх до сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади документи. Бюджетні кошти надійдуть на поточний рахунок відкритий у банку.


Документи приймаються протягом року в порядку черговості -  до 1

травня, до 1 вересня та до 1 грудня.


Дотація за молодняк, який народився в господарствах фізичних осіб, надається за кожні чотири місяці його утримання  наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка розмірі:

  • у період утримання молодняка віком 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову;
  • у період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців – 700 гривень за голову;
  • у період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців – 1 500 гривень за голову.

Дотація за молодняк, набутий шляхом його переміщення від інших власників, надається за кожні повні чотири місяці його утримання в такому господарстві від дати переміщення до досягнення ним тринадцятимісячного віку у розмірі:

  • за перші чотири місяці утримання молодняка — 300 гривень за голову;
  • за наступні чотири місяці утримання молодняка — 700 гривень за голову;
  • за наступні чотири місяці утримання молодняка — 1500 гривень за голову.