Шосте засідання обласної конкурсної комісії з питань надання державної підтримки

07 грудня 2018 року в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації відбулось шосте (заключне) у цьому бюджетному році засідання обласної конкурсної комісії з питань надання державної підтримки, яка спрямовується суб’єктам господарювання агропромислового комплексу на часткову компенсацію відсоткової ставки за залученими кредитами. Засідання проводив голова комісії – директор Департаменту Олександр Паливода.


Постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2018 року № 918 «Про визнання таким, що втратив чинність, пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 254» знято обмеження щодо можливості отримувати компенсацію відсоткової ставки за залученими кредитами лише позичальникам,  які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн грн.


На розгляд комісії були представлені 67 заявок від 38 агропідприємств області.


Згідно з Порядком використання коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 300, комісія розглядала подані підприємствами-позичальниками документи у порядку черговості їх реєстрації. Під час прийняття рішення щодо надання права на компенсацію перевага надавалася позичальникам, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн гривень, та позичальникам, які провадять діяльність з вирощування та розведення тварин і використали кредитні кошти для покриття витрат, пов’язаних із такою діяльністю.


Всього для надання фінансової підтримки підприємств АПК через механізм здешевлення кредитів відповідно до наказу Мінагрополітики в область спрямовано  5 761 897,00 грн.


Розглянувши подані документи на участь у конкурсі, комісією прийнято рішення включити до реєстру позичальників, які мають право на отримання компенсації відсоткової ставки за залученими кредитами, 18 підприємств, які відповідно до Порядку мають переваги в отриманні компенсації, за 21 кредитною угодою. Іншим підприємствам було відмовлено в наданні права на компенсацію у зв’язку з невідповідністю умовам пункту 4 Порядку та/або відсутністю бюджетних призначень.


Члени комісії були одностайні у прийнятті рішення.


Загалом за період роботи конкурсною комісією було розглянуто 86 заявок на участь у конкурсі. До реєстру позичальників включено 32 агропідприємства, які мають право на отримання компенсації за 39 кредитними угодами. Річний ліміт, доведений області, розподілено у повному обсязі.


Станом на 14.12.2018 позичальникам виплачена компенсація за фактично сплачені відсотки у сумі 1 443 794,00 грн.