Підсумки роботи агропромислового комплексу Херсонщини за 2018 рік

Традиційно напередодні святкування Дня працівників сільського господарства ми підводимо підсумки роботи в секторі агропромислового виробництва Херсонської області. До вашої уваги поточні показники виробництва у деяких напрямках АПК Херсонщини.

 

ЗЕРНОВІ.

У 2018 році працівники села зібрали більше  2 мільйонів тонн зернових. Із 1 га одержано в середньому по 32 ц зерна. Найвищу врожайність зернових зафіксовано   61 ц/га на богарі і 84 ц/га - на зрошуваних землях. Отримано високі врожайності кукурудзи на зерно на зрошуваних землях: максимальний показник, отриманий цього року в передових господарствах області: 154 ц/га.

Херсонська область щорічно виробляє значну долю рису в Україні, який вирощують на полях Каланчацького, Голопристанського та Скадовського районів. Середня врожайність рису в області у 2018 році становить 68 ц/га (по Україні  - 62 ц/га)

Уже традиційно Херсонщина тримає лідерство в Україні і отримує найвищі показники з урожайності сої – 35 ц/га - це друге місце у державі. В кращих господарствах цей показник становить до 50 ц/га.

 

ОВОЧІ І БАШТАННІ

За обсягами  виробництва овочевої продукції область щороку традиційно посідає перше місце серед областей України. У 2018 році зібрано 1 млн. 140 тис.тонн овочевих культур відкритого грунту, з урожайністю 296 ц/га.

Найвищі врожаї томатів по окремих господарствах становили  1004 ц/га, цибулі  - 452 ц/га.

На Херсонщині щороку вирощується майже 75% баштанних культур в Україні.

Демонстрація досягнень області по даному напрямку проходить щороку в рамках   Вcеукpaїнcького феcтивaлю "Укpaїнcький кaвун – coлoдке дивo", який традиційно проходить у Голопристанському районі.

Цього року вже вдруге Херсонщина відправила по Дніпру жителям Києва кавуни та дині з причалу зерноперевантажувального терміналу компанії "Нібулон".

 

РОЗВИТОК ЗРОШЕННЯ

Херсонська область також демонструє найбільшу ефективність у використанні зрошення та має найбільшу питому вагу поливних земель в Україні – 62%.

За підсумками 2018 року площа поливних земель збільшилася на 10 тис.га і склала 320 тис.га основного зрошення.

Важливою тенденцією останніх років є відновлення меліоративних систем

за власні кошти та за ініціативи сільськогосподарських підприємств області.

Крім того, у 2018 році були виділені кошти з обласного бюджету в сумі 20 млн грн. на будівництво і реконструкцію обладнання Каховської та Інгулецької зрошувальних систем.

 

ТВАРИННИЦТВО

У 2018 році відмічається позитивна динаміка у розвитку галузі тваринництва.

За підсумками 9 місяців поточного року Херсонщина вийшла на перше  місце по кількості надоєного молока від однієї корови - 5828кг, що більше на 10,7% ніж у минулому році (по Україні - 4685 кг). А в найкращих господарствах найвищі надої молока на одну корову зафіксовано на рівні понад 6500 кг.

По виробництву яєць Херсонська область посіла друге місце в державі, у поточному році  виробництво яєць зросло на 21% і склало 878 млн.шт за 9 місяців поточного року.  

За настригом вовни від однієї тварини Херсонщина також посіла перше місце по Україні: 3,2 кг вовни з однієї вівці ( по Україні – 1,2 кг). А в передових підприємствах цей показник становить більше 7,0 кг.

 

РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНИХ ПРОГРАМ ПІДТРИМКИ АПК

У 2018 році суб’єкти агропромислової галузі активно брали участь у державних програмах.

На сьогоднішній день за вирощування молодняка великої рогатої худоби у господарствах населення дотації отримали 4520 фізичних осіб, яким нараховані 6482  тис. грн за 9601 голову телят віком до 13 місяців;

за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності, нарахована та виплачена дотація 14 підприємствам області в загальній сумі 3807,75 тис. грн, за 5077 голів корів, які були в наявності станом на 01 січня 2018 року;

за напрямком часткового відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, нарахована та виплачена дотація в загальній сумі – 1,56 млн.грн.

В рамках Урядової програми підтримки аграріїв щодо компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, (розмір якої у 2018 році становить 25%, а фермерським господарствам держава додатково надає компенсацію в розмірі 15%) компенсацію у сумі 12,5 млн. грн.  отримали 128 сільськогосподарських підприємств Херсонської області за придбані 200 одиниць сільгосптехніки та обладнання. Загальна вартість придбаної техніки становить 50,6 млн. грн.

Департаментом агропромислового розвитку вже четвертий рік поспіль реалізується державна програма «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів». На сьогодні 15 сільськогосподарських підприємств області скористалися зазначеною державною підтримкою за 18 кредитними угодами на суму 1,6 млн. гривень.

 

ЗАПУСК НОВИХ ПОТУЖНОСТЕЙ

У 2018 році на території області запущено в роботу ряд об’єктів,  зокрема:

- ТОВ «Дніпро» було збудовано та запущено сучасний цех з виробництва натурального соку в Генічеському районі під торгівельною маркою «Краса Азова», обладнання на якому здатне за 1 годину переробити 1,5 тонни фруктів і віджати 1 тонну соку;

- в Голопристанському районі ФГ «Сапераві» встановлене обладнання по шоковій заморозці до 8 тонн ягід щодня. Встановлене холодильне обладнання із зберігання до 200 тонн заморожених продуктів, площею 396 кв. м

- в Білозерському районі АФ Радгосп «Білозерський» введено в експлуатацію фруктосховище на 1500 тонн;

- на ПАТ «Херсонський маслозавод» запускається інноваційна лінія по концентронуванню/згущенню підсирної сироватки, що включає використання мембранного обладнання, а саме нанофільтрації; 

- ТОВ «ТД «Долинское» Чаплинського району введено в дію пологове відділення для корів;

- ФГ «Еліта» Верхньорогачицького району введено в дію приміщення для утримання 200 голів корів;

- проведено модернізацію або реконструкцію на підприємствах: ТОВ «Екобіотек», Каховська філія ТОВ АТ «Каргілл», філія ПАТ ДПЗКУ «Великолепетиський елеватор», ПАТ «Херсонський хлібокомбінат»;

- створено 3 сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи в Нижньосірогозькому, Чаплинському та Голопристанському районах;

- на території Чаплинського району включено до роботи зрошувальну насосну станцію потужністю 1,5 тис. квт., що дозволило зрошувати додатково 956 га богарних земель;

- в Каховському районі запрацювала нова насосна станції потужністю 400 кВт., побудована приватним підприємством «Восток-Агро» на землях Роздольненської сільської ради, що дало можливість зрошувати близько 120 га. Обсяг інвестицій склав близько 8 млн грн.

 

ПРЕДСТАВЛЕННЯ ПОТЕНЦІАЛУ АПК ХЕРСОНЩИНИ

Розвиток агропромислової галузі неможливий без інвестицій. Саме з цією метою аграрний потенціал Херсонської області представляється на різноманітних заходах. Найбільші з них - Міжнародний форум-виставка «Агропорт Південь Херсон», що вперше пройшов цього року в нашій області і став найбільшим стартом за всю історію проекту «Агропорт», та представлення інвестиційного потенціалу на  агропромисловій панелі в рамках міжнародного форуму «Таврійські горизонти», який цього року вперше проходив в Києві.

 

Приємною подією для нашого овочевого краю було встановлення під час форуму «Агропорт» рекорду України по найбільшому овочевому салату під назвою «Херсонський овочевий феєрверк», який підкреслив лідерство Херсонщини у даному напрямку.

 

Загалом, незважаючи на складнощі, які виникали через погодні чи економічні труднощі, сільгоспвиробники Херсонщини в черговий раз довели, що вміють наполегливо працювати і отримувати гарні результати.

 

Департамент агропромислового розвитку Херсонської ОДА щиро вітає агровиробників із наступаючим святом і бажає успіхів в роботі та економічного процвітання!