Обговорено питання щодо розрахунків вартості води для зрошення, що буде подаватися аграріям у 2019 році

12 березня, у Херсонській обласній раді, за участі Департаменту агропромислового розвитку, депутатської  групи «Аграрії Херсонщини», сільгоспвиробників області, асоціації  фермерів, ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада"  відбулася нарада з Басейновим  управлінням  водних  ресурсів, управлінь каналів  з  питань розрахунків вартості води для зрошення, що буде подаватися аграріям у 2019 році.

Разом з тим в останні роки виникли додаткові витрати, пов`язані зі сплатою орендної плати за землі під  об`єктами  меліоративної  інфраструктури, відповідно до змін  до Податкового Кодексу України.                                                  


Отже рекомендовано органам місцевого самоврядування встановити ставки  на   рівні  1 відсотку,   що в свою  чергу  дозволить  управлінням  каналів  залишити  платежі  за  оренду  землі  на  рівні  минулих  років. Якщо  територіальні  громади будуть завищувати ставки, то  підвищення  вартості  води  буде  перекладатися на водокористувачів  цих  територіальних  громад.

Також  були розглянуті питання зниження вартості  електроенергії на насосних станціях для аграріїв та встановлення  більш  економічних  лічильників  АСКОЕ тощо, оптимізації структури управлінь водного господарства  області.


За підсумками  наради  були прийняті  відповідні рішення  та направлено звернення  до Державного агентства  водних  ресурсів  України, щодо обґрунтування  збільшення  тарифів на подачу води на  зрошення  для сільгоспвиробників  області.