На Херсонщині відзначили 100-річчя Національної академії аграрних наук України

В листопаді цього року Національна академія аграрних наук України відзначає своє 100-річчя! Святкування цієї значної для аграрної науки події відбулося 1 листопада в Херсонській області – в Інституті зрошуваного землеробства НААН. Інститут зрошення є головною установою Центру наукового забезпечення агропромислового виробництва Херсонської області, до якого загалом входять 12 наукових установ – інститутів та дослідних станцій, які розвивають аграрну науку регіону.

 

Привітати науковців Херсонщини приїхав Президент НААН України Ярослав Гадзало. Він розповів, як в листопаді 1918 року тодішнім Міністром земельних справ було створено науковий комітет, головою якого був призначений український академік Володимир Вернадський. Саме від цієї установи і починає відлік історія Української академії аграрних наук.

 

Ярослав Гадзало наголосив на провідній ролі науки в агропромисловому виробництві в умовах сучасних викликів  кліматичних змін та зростаючої потреби в продуктах харчування. Він звернув увагу, що всі сьогоднішні досягнення держави в аграрному секторі стали можливим завдяки роботі аграрної науки.

 

- За підрахунками наших вчених-економістів агроресурсний потенціал держави використовується по окремих областях менш ніж на 50% а в середньому – на 60%. Коли в нас буде така ефективність використання ресурсу, як наприклад у Бельгії, то Україна зможе прогодувати більше 1 мільярда людей, - зазначив Президент НААНУ, уточнивши що це реально за умови застосування в АПК  високих технологій: високопродуктивних сортів та гібридів, інноваційних агротехнологій, розвитку зрошення.

 

Пам'ятними медалями на честь 100-річчя НААН України Президент Академії аграрних наук нагородив народного депутата, голову Комітету з питань науки і освіти ВР Олександра Співаковського та керівника Інституту зрошуваного землеробства Раїсу Вожегову. В свою чергу Раїса Анатоліївна привітала із святом всі наукові установи області, які розв’язують сьогодні ряд актуальних питань для аграрного Півдня України, та побажала їм творчих успіхів, вагомих відкриттів та примноження досягнень.

 

З привітальним словом виступила і голова профспілки працівників АПК Херсонщини Наталія Харєва. Вона відмітила, що Херсонська профспілка є однією з найсильніших регіональних профспілок працівників АПК України. Наталія Харєва вручила Раїсі Вожеговій відзнаку від профспілки за особливі досягнення та вагомий внесок у розвиток соціального партнерства, відмітивши, що це лише 4-та за всю історію профспілок нагорода, і дуже приємно, що її отримує представник Херсонщини – унікальний керівник унікального колективу.

 

Від обласної державної адміністрації привітав науковців зі святом директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Паливода, який подякував за системну роботу і плідну співпрацю з аграріями області та з органами облдержадміністрації. Він також привітав Інститут зрошуваного землеробства із відкриттям реконструйованого зимового ботанічного саду, що має 50-річну історію і був закладений спеціалістами Нікітського ботанічного саду. Довгий час унікальний сад був неробочим, і ось, завдяки підтримці спонсорів та Президента НААНУ Ярослава Гадзало, сад знову працюватиме і буде справжньою окрасою інституту.

 

По завершенню урочистої частини та святкового концерту відбулася церемонія відкриття зимового саду, було проведено невелику екскурсію по саду для численних гостей свята.