На Херсонщині розвиватимуть крафтове виробництво, як об’єкти агротуризму

Сьогодні в Департаменті агропромислового розвитку відбулась спільна нарада спеціалістів Департаменту агропромислового розвитку на чолі з директором Олександром Паливодою та спеціалістів Департаменту культури, туризму та курортів, в якому взяв участь заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь.


Обговорювались напрямки співпраці  щодо розвитку агротуризму у Херсонській області. Директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Паливода, розповів про напрацювання робочої групи по аграрним проектам, а також зазначив, про передумови для розвитку крафтового виробництва в Херсонській області.


Крафт – це ремесло, доведене до рівня мистецтва. Крафтова продукція – не масовий товар, а продукція, яку створює конкретний виробник, як правило – у конкретній місцевості. Тому виробництво крафтової сільгосппродукції: сирів, бринзи, вин, варення, пива, чаїв, солодощів та іншого – є дуже перспективним напрямком для нашої області, адже Херсонщина є одночасно і аграрним, і туристичним регіоном.


Під час засідання були озвучені різні варіанти співпраці двох департаментів, зокрема обговорювалось створення агротуристичної карти області. На карту буде нанесено існуючі агропромислові об’єкти, які можуть зацікавити туристів, а також буде здійснюватись пошук агропідприємств вздовж туристичних маршрутів, які бажають створити об’єкт крафтового виробництва.


Створення таких об’єктів на території області сприятиме розвитку сільських територій та популяризації відпочинку на Херсонщині. Голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв, зазначив на колегії, що особистим селянським господарствам, буде надано допомогу у придбанні необхідного обладнання для запуску крафтового виробництва принаймні по одному господарству в кожному районі.


Наразі робоча група Департаменту агропромислового розвитку опрацьовує кілька проектів, що можуть стати об’єктами для агротуризму, а також готова забезпечити консультаційний супровід агровиробників та представників місцевих громад, які мають цікаві ідеї по виробництву крафтової продукції і всіх, хто хоче реалізувати такі проекти на базі свого підприємства або ОТГ.