Маркування продукції латиницею відтермінували до 2021 року

Міністерство економічного розвитку України продовжило до 01 січня 2021 року перехідний період щодо обов'язкового маркування продукції літерами латинського та грецького алфавіту. Відповідний наказ Мінекономрозвитку вже пройшов процедуру державної реєстрації у Міністерстві юстиції та набуде чинності після офіційного оприлюднення.


Як відомо, в 2015 році на виконання вимог Угоди про асоціацію з ЄС Україна ухвалила Правила застосування одиниць вимірювання. Згідно з Правилами, з 01 січня 2016 року усі виробники споживчої продукції зобов'язані позначати виміри продукції одиницями вимірювання Міжнародної системи одиниць SI (кілограми, сантиметри, літри тощо).


Згідно з Правилами, на маркуванні продукції, яка продається в Україні, мають зазначатися міжнародні позначення одиниць вимірювання з використанням літер латинського та грецького алфавіту. Одночасно на маркуванні можуть застосовуватись українські позначення одиниць вимірювання (з використанням літер українського алфавіту). Такі позначення одиниць вимірювання поширюються на маркування всієї споживчої продукції, зокрема, і на маркування лікарських засобів, медичних виробів, харчових продуктів, дієтичних добавок, кормів для тварин, упаковок насіння та засобів захисту рослин тощо.


Для поступового переходу бізнесу було передбачено перехідний період для маркування латинськими літерами. Він мав завершитись 01 січня   2019 року.


Проте, в зв’язку з надходженням до Міністерство економічного розвитку України численних звернень від бізнес-асоціацій  та виробників, які наполягали на необхідності продовження перехідного періоду, Міністерство ухвалило рішення продовжити перехідний період до 01 січня 2021 року.