Херсонська область представила аграрний потенціал на інвестиційному форумі «Таврійські горизонти»

Херсонщина – є чудовим прикладом, як потрібно розвивати аграрний потенціал. Про це говорилося під час агропромислової дискусійної платформи на Міжнародному інвестиційному форумі «Таврійські горизонти», який відбувся 21 вересня у м. Київ.

У привітальному слові до учасників платформи заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева звернула увагу на інноваційні підходи до розвитку аграрного сектору на Херсонщині, які спрямовані на досягнення європейських стандартів. Крім того, вона наголосила на необхідності державної підтримки агропромислового сектору та важливості розвитку логістичної інфраструктури, що розширюють можливості експортування агропромислової продукції за кордон.

 

Під час презентації агропромислового потенціалу області було зазначено, що Херсонщина є аграрним краєм з наявністю достатньої кількості ресурсів з виробництва сільськогосподарської продукції. Привабливими факторами для розвитку саме аграрного бізнесу є показники екологічності в поєднанні з сприятливими природно-кліматичними умовами та географічним розташуванням (територією Херсонської області проходять два міжнародні транспортні коридори), а також наявність зрошення, яке гарантовано забезпечує максимальні врожаї сільськогосподарських культур.

 

Загалом на агропромисловій панелі Департаментом агропромислового розвитку було представлено ряд інвестиційних пропозицій по трьом основним напрямкам: створення плодоовочевого логістичного хабу, розвиток напрямків виробництва продукції з метою імпортозаміщення та виробництво нішевої продукції.

Зокрема було представлено пропозиції по створенню виробництва джемів, варення, плодово-ягідних вин, організації підприємств з сушіння, заморозки та сублімації плодоовочевої продукції. Також були представлені ідеї по побудові потужного тепличного комплексу, створенню підприємств з виробництва ефірних олій, біогумусу, мідій та промислових горіхових садів. Для кожної з пропозицій було запропоновано потенційний інвестиційний майданчик на території області із зазначенням його інфраструктурних та географічних переваг.

Окремо було обговорено перспективи розвитку органічного виробництва, адже Херсонська область на сьогодні є лідером за кількістю створених підприємств даного напрямку. Також підприємствами «5 Елемент» та ТОВ «Плодоовочевий комбінат «Херсон» було представлено власні проекти, які можуть зацікавити потенційних інвесторів.