Дотацію на вирощування молодняку отримають 4,5 тисячі жителів Херсонщини

 

Департаментом агропромислового розвитку ХОДА 5 вересня завершено другий етап прийому документів від фізичних осіб в рамках реалізації державної програми підтримки тваринництва, а саме – спеціальної бюджетної дотації  за утримання молодняка ВРХ для фізичних осіб. 

Протягом першого етапу, який завершився 5 травня 2018 року 126 фізичних осіб подали документи на отримання дотації на утримання 400 голів молодняку на суму 379 тисяч гривень. Ці кошти вже отримані жителями області в повному обсязі.

 

У другому етапі кількість бажаючих взяти участь у даній програмі збільшилась більш ніж у 35 разів і становить 4520 чоловік. Згідно поданих документів, нарахування по компенсації будуть здійснені на 9601 голів молодняку ВРХ на загальну суму 6,1 млн. грн.

 

- Головна мета цієї програми - утримати на існуючому рівні і, по можливості, збільшити поголів'я ВРХ, яке катастрофічно зменшувалася в Україні в останні роки.

Інше завдання програми - спонукати людей в селах робити документи на ВРХ, адже виплати за державною програмою зможуть отримати тільки господарі тварин, які мають ідентифікаційний номер і внесені до реєстру, - зазначив директор Департаменту Олександр Паливода. 

 Читайте також: Як жителям Херсонщини отримати дотацію за молодняк ВРХ (до 2500 грн) - покрокова інструкція

Згідно «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва» кошти по даній Програмі на ідентифікований зареєстрований молодняк ВРХ можуть одержати фізичні особи, в особистих господарствах яких народились та утримуються телята ВРХ до 13-місячного віку. 

 

Третій етап збору документів триватиме з 01  по 5 грудня 2018 року. За додатковою інформацією звертайтесь до місцевих органів самоврядування за місцем проживання або у відділ тваринництва Департаменту АПР ХОДА.