До відома сільськогосподарських виробників

15 січня 2019 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1195 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства».


Основна мета змін – гарантування виплат державної підтримки суб’єктам господарювання, яким за прийнятим головним розпорядником рішенням своєчасно не надійшла державна підтримка для компенсації понесених витрат.


Нагадуємо, що згідно з «Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.2015 № 587, один з напрямів держаної підтримки – надання бюджетних коштів суб’єктам господарювання, які займаються виноградарством, садівництвом і хмелярством (далі – суб’єкти господарювання), незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності для компенсації придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю (до 80 відсотків здійснених у поточному та попередньому бюджетних роках витрат без урахування сум податку на додану вартість).


Підставою для відмови у включенні суб’єкта господарювання до переліку претендентів є «невідповідність сортового складу насаджень вимогам законодавства». Згідно зі статтею 38 Закону України «Про охорону прав на сорти рослин»: «сорти, не внесені до Реєстру сортів рослин України, забороняється поширювати в Україні, якщо інше не встановлено законом».


У разі проведення посадки насаджень або їх ремонту суб’єкти господарювання подають сертифікати на садивний матеріал: для вітчизняного виробництва – сертифікат, що засвідчує сортові якості садивного матеріалу та сертифікат, що засвідчує товарні якості садивного матеріалу; для ввезеного на митну територію України – фітосанітарний сертифікат та сертифікат країни-експортера.


З Реєстром сертифікатів на насіння та садивний матеріал можна ознайомитися за посиланням:

http://minagro.gov.ua/uk/organic_ministry?nid=25169