Держгеокадастр використовуватиме електронні майданчики для продажу прав оренди

Електронні земельні торги будуть проводити через платформу «Prozorro.Продажі». Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів, повідомляє Мінагрополітики.


У рамках пілотного проекту Держгеокадастр використовуватиме онлайн майданчики для продажу прав оренди на землю сільськогосподарського призначення, яка нині належить державі.

«Різноманіття точок входу для потенційних покупців підвищить рівень транспарентності процесу, а онлайн-формат торгів дозволить залучити максимальну кількість учасників, зокрема новий пул покупців, які вже є постійними користувачами системи ProZorro.Продажі», - йдеться у повідомленні прес-служби Мінагрополітики.


У відомстві повідомили, що нині триває налаштування торгових процедур відповідно до Земельного кодексу.За словами першого заступника міністра агрополітики Максима Мартинюка, проведення земельних торгів в онлайн-режимі зекономить час та скасує вимогу щодо фізичної присутності покупця на місці проведення аукціону.


«За останні п’ять років кількість земельних ділянок, права на оренду яких були реалізовані шляхом аукціону, зросла в 31 раз, а конкурентний формат набуття цього права став фактично безальтернативним для учасників ринку. При запуску електронних торгів ми спираємося на готову інфраструктуру ProZorro.Продажі, яка вже успішно працює, що дозволить нам оперативно відійти від архаїчного формату проведення торгів та оптимізувати витрати часу та ресурсів для запуску аукціонів онлайн», - сказав Мартинюк.