Департамент агропромислового розвитку представив інформацію про виконання бюджету за 2018 рік

06 березня в Департаменті агропромислового розвитку відбулося публічне представлення інформації про бюджет 2018 року.

 

Нагадуємо, що інформація про використання коштів державного бюджету у 2018 році вже попередньо представлялася під час колегії обласної державної адміністрації.


Відтак, коротко про державну фінансову підтримку у минулому році.

Упродовж 2018 року з державного бюджету на підтримку аграрного сектору економіки Херсонської області залучено 99,7 млн грн фінансової підтримки.

 

За програмою «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» використано 5,8 млн грн на відшкодування відсоткової ставки комерційних банків 32 позичальникам за 39 кредитними угодами.

 

За програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» в область з державного бюджету залучено 32,1 млн грн.

Зокрема, фінансову підтримку отримали 4830 фізичних осіб за утримання 13524 голови молодняка великої рогатої худоби у сумі 14,8 млн грн, 5 суб’єктів господарювання у галузі тваринництва за закуплені ними 65 голів племінних тварин та 8968 доз спермопродукції в сумі 4,6 млн грн та 14 суб’єктів господарювання за утримання корів у сумі 6,5 млн грн, надано часткову компенсацію вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів, на суму 6,2 млн грн.

 

За програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» освоєно 13,1 млн грн бюджетних коштів, у тому числі 11,9 млн грн для компенсації витрат, пов’язаних з будівництвом холодильників з регульованим газовим середовищем, та 1,2 млн грн за придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур та винограду.

 

За програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки українського виробництва 326 господарств Херсонщини за придбані 554 одиниць сільгосптехніки та обладнання отримали 37,4 млн грн.

 

За програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств»  фермерські господарства отримали 9,2 млн грн.

За напрямом часткової компенсації вартості насіння с/г рослин вітчизняної селекції  -  133,5 тис. грн.

За напрямом часткової компенсації вартості придбаної вітчизняної сільгосптехніки (15%) – 3,6 млн грн.

Крім того, 209 фермерських господарств (з них 25 – новостворені) отримали бюджетну субсидію на одиницю оброблюваних угідь на загальну суму 5,4 млн грн.

 

9 фермерських господарств отримали поворотну фінансову підтримку на суму 2,2 млн грн через регіональне відділення Укрдержфонду.

 

З обласного бюджету фінансувалися наступні програми:

 

1. Регіональна програма індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення  «Власний дім» на 2012- 2020 роки (КПКВК 2418830).

 

Програма спрямована на підвищення рівня якості життя, соціально- побутового облаштування мешканців області, підвищення рівня самозайнятості сільського населення.

Реалізацію програми  здійснює спеціалізована кредитно-фінансова господарська організація Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.

Програма функціонує на умовах співфінансування. На виконання заходів програми у 2018 році спрямовано понад 32 млн грн (із 36,5 млн грн затверджених Програмою), в тому числі бюджетних – 25,4 млн грн:                  

 • державний бюджет – 3,7 млн грн,
 • обласний бюджет – 11 млн грн,
 • районні, сільські бюджети та бюджети ОТГ – 10,7 млн грн,
 • власні кошти населення – 6,8 млн грн.

В рамках програми «Власний дім» за рахунок коштів бюджетів всіх рівнів надано 392 кредити, що дозволило поліпшити житлово-побутові умови 331 сім’ї:

 • 91 сім’я придбала індивідуальне житло загальною площею більше 7 тис. квадратних метрів;
 • 132 сім’ї отримали пільгові кредити на будівництво та реконструкцію індивідуального житла загальною площею близько 11 тис. квадратних метрів;
 • введено в експлуатацію 41-квартирний житловий будинок в м. Берислав загальною вартістю 12,9 млн грн;
 • 38 родин отримали пільгові кредити на газифікацію та водопостачання своїх господарств;
 • 29 сімей отримали кредит на розвиток особистого сільського подвір’я та придбали понад 50 дійних корів.

Зокрема, за рахунок коштів обласного бюджету, головним розпорядником яких є Департамент,  для надання пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам  передбачено і використано кошти в обсязі 11 млн грн, що дозволило видати кредити 75 індивідуальним забудовникам.

Херсонська область має одні з кращих результатів реалізації програми «Власний дім» серед регіонів.


2. Програма формування позитивного іміджу та розвитку зовнішньоекономічної діяльності Херсонської області на 2016-2018 роки (КПКВК 2417690).

 

З метою сприяння виходу місцевих товаровиробників на зовнішні ринки, в межах виконання завдань Програми відбулося представлення експозиції аграрного сектору Херсонської області в наступних заходах:

 • Міжнародної виставки-ярмарку «Агро-2018» (червень 2018 року, м.Київ);
 • Міжнародної агропромислової виставки і Форуму з підтримки фермерства «АГРОПОРТ Південь Херсон» (липень 2018 року, м.Херсон).

На представлення потенціалу агропромислового комплексу області у виставкових заходах з обласного бюджету  передбачено і використано кошти в обсязі 220 тис. грн.

 

3. Програма «Запобігання та ліквідація забруднення навколишнього природного середовища» (КПКВК 2418310).

Передбачено – 40 тис. грн. Касові видатки не проводилися.