Департамент агропромрозвитку ХОДА акумулює пропозиції до законопроекту про обіг сільгоспземель та розробляє програму підтримки переробки в регіоні

Директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Паливода виступив на щотижневій селекторній нараді з двох актуальних питань: відкриття ринку землі та розвиток переробки. Впровадження ринку землі - одна з найбільш обговорюваних тем сьогодні - наголосив Паливода. Профільний Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов відповідає за впровадження та реалізацію цього проекту, а в регіонах питаннями інформування та зворотнього зв'язку будуть опікуватись обласні департаменти агропромислового розвитку. В Херсонській області вже проведене попереднє опитування серед голів ОТГ з метою зібранння думок стосовно впровадження ринку землі. Наразі голови сільських, селищних рад та ОТГ мають провести інформаційно-роз'яснювальну роботу та залучити населення до обговорення законопроекту. Директор Департаменту Паливода запросив надавати обгрунтовані зауваження та пропозиції щодо законопроекту через Департамент, який буде їх акумулювати та направляти до профільного Міністерства.

Стосовно другого питання - розвитку переробки в регіоні - Олександр Паливода зазначив, що протягом кількох місяців в Херпсонській області була проведена повна інвентарізація суб'єктів переробної галузі і за її підсумками визначено потреби даного сектору та потенціал розвитку. Зараз в Департаменті розробляється програма підтримки переробної галузі, яка може бути реалізована з обласного бюджету. Програма передбачає надання пільгових кредитів об'єктам крафтової переробки сільгосппродукції. Даний проект знаходиться на фінальній стадії розробки і протягом місяця буде наданий Департаментом для опрацювання у комітеті обласної ради. В цілому підтримка переробної галузі регіону може надходити з кількох джерел: проекти міжнародної технічної допомоги, підтримка з обласного бюджету, державні програми підтримки, залучення коштів інвесторів, в тому числі іноземних.


Керівник Херсонської ОДА Юрій Гусєв наголосив, що програма розвитку переробки для області є надактуальною і запропонував оприлюднити по готовності проект обласної програми фінансування переробної галузі - для громадського обговорення.