Декларація замість атестації: що змінив для виноробів новий закон

13 жовтня 2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2018 року № 823 «Деякі питання подання та реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази малих виробництв виноробної продукції вимогам законодавства», яка спростила процес отримання ліцензій для малих виробників вино продукції. Раніше малому виробнику для отримання ліцензії потрібно було подати майже 140 документів для отримання атестату виробництва,підготовка якого займала додатковий час.

 

З прийняттям цієї постанови виробнику замість атестації виробництва потрібно подати до Держпродспоживслужби відповідну декларацію, де зазначається наявність у нього необхідного устаткування для виробництва виноробної продукції.

 

Протягом трьох робочих днів з дня надходження Декларація реєструється територіальним органом Держпродспоживслужби за допомогою інформаційних систем Держпродспоживслужби. Реєстрація декларації здійснюється безоплатно. Після цього ДФС в термін, передбачений чинним законодавством, надасть малому виробнику ліцензію на власне виробництво.