16 травня відбудеться перше засідання басейнової ради нижнього Дніпра

Басейнова рада нижнього Дніпра розпочинає активно працювати і є насамперед майданчиком для вживання дій щодо управління водними ресурсами річкового басейну нижнього Дніпра, з урахуванням інтересів усіх заінтересованих сторін: водокористувачів, водогосподарників, громадськості та науковців - для досягнення екологічних цілей.


Під час заходу планують обговорити:


  • перші результати в розробленні плану управління річковим басейном Дніпра, в тому числі суббасейну нижнього Дніпра;
  • програму державного моніторингу поверхневих вод суббасейну нижнього Дніпра на території Донецької області;
  • вплив шахтних вод Кривбасу на екологічну ситуацію у басейні р. Інгулець. Шляхи покращення якості вод р. Інгулець;
  • сучасний стан пониззя Дніпра;
  • прогноз впливу будівництва та експлуатації Каховської ГЕС-2 на водні екосистеми Каховського водосховища та пониззя Дніпра;
  • стан малих річок та їх басейнів у межах суббасейну нижнього Дніпра на території Дніпропетровської області тощо.


До участі у заході запрошуються представники громадських організацій, органів влади і місцевого самоврядування, експерти, вчені та фахівці водогосподарсько-екологічного напрямку, представники засобів масової інформації та інше.


Місце збору та час проведення заходу: 11.00, 16 травня 2019 року, проспект Ушакова, 137, набережна (біля Пам’ятника першим корабелам), м. Херсон.


Для отримання додаткової інформації можна звертатися до контактних осіб: Пузанов Андрій Олександрович (050) 667-91-45; Кур`янінова Катерина Олексіївна (0552) 46-04-20, (050) 824-55-96, b.radandnipro@ukr.net


Довідково:

Басейнова рада нижнього Дніпра створена Держводагентством у грудні 2018 році та є консультативно-дорадчим органом у межах суббасейну Нижнього Дніпра. Рада працюватиме з питань використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів у межах річкового басейну при впровадженні інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.

Площа суббасейну Нижнього Дніпра складає 87091 км2, що становить 14,4 % від площі України. Протяжність р. Дніпро у межах суббасейну Нижнього Дніпра становить приблизно 400 км.

До суббасейну Нижнього Дніпра входять три водосховища Дніпровського каскаду – Кам’янське, Дніпровське та Каховське. Суббасейн Нижнього Дніпра є унікальним тим, що саме у Херсонській області, Дніпро ділиться на рукави та утворює велику дельту, впадаючи у Дніпровсько-Бузький лиман та Чорне море.